Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla

2012 KPSS 85 puan üzeri almak için kaç net gerekli?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi

• Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: 2012 KPSS 85 puan üzeri almak için kaç net gerekli?

2012 KPSS 85 puan üzeri almak için kaç net gerekli? 2 yıl, 10 ay önce #5071

KPSS'den 85 puan üzeri almak için kaç net gerekli?

KPSS hazırlanan arkadaşlar daha iyi biliyorlardır, girilen KPSS denemelerindeki netlere dayanarak hesaplanan puanlar, aynı netle gerçek kpss sınavında hesaplansa daha yüksek puanlar getiriyor. Tabi bunun nedeni hiç şüphesiz standart sapmadan gelen puanlardır.

2010 yılına baktığımızda standart sapma eğitim bilimleri iptal edilmeden önce Eğitim bilimleri sorularında daha fazla idi. Ama eğitim bilimlerinin iptali ve yeni eğitim bilimleri sınavının eşdeğer sorulardan oluşması sebebiyle ortalamanın yükselmesi daha fazla eğitim yapıldığı halde puanda fazla değişiklik olmamasına neden oldu.

2011 KPSS sorularına bakılırsa eğitim bilimlerinin sapması yine yüksekti. Ama genel yetenek ve genel kültür bölümlerinin iyi yapılması halinde gerekli puanlar alınabiliordu, çünkü KPSS'ye giren adaylar eğitim sınavından kendi bölüm ortalaması civarında soru yapmışlardı.

2012 yılı KPSS sınavında tahminim standart sapma 2011'deki gibi yüksek puanlar getirmeyecek, sapma 2010 daki sınava daha yakın olacak. Yine tahminime göre ilk oturumda 100+ net ve eğitim bilimlerinde 90+ net yapan bir aday 2012 KPSS sınavından 85 üstü bir puan alabilir.
  • delonn
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 7
  • 
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: nuray
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.46 saniye

Tüm dokümanlar tanıtım amaçlıdır satışı yapılmadığı gibi hiçbir ticari menfaat gözetilmemektedir. 5846 Fikir ve Sanat Eserleri Kanununda Değişiklik (Resmi Gazete Kabul Tarihi : 3.3.2004) ile kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durulmasını istemek zorundadır. Durdurulmadığı takdirde savcılığa başvurabilir. Eğer ihlal edilen bir durum söz konusu ise bize ulaşınız.